Navigace

Obsah

Propršená rally opět burácela naším Lhenickem

Typ: ostatní
Rok s rokem se sešel a i naším Lhenickem znovu projížděla v pořadí již VI.Rally JVP systém Prachatice, aby místem její druhé, páté a osmé rychlostní zkoušky (dále jen RZ) se opět stal úsek silnic mezi Lhenicemi a Žitnou, dlouhý 9,80 km.

Prachatická rally má již v motoristickém světě zvuk a tak se letos jela nejen jako součást K – 4 „Českomoravského poháru“, ale současně i jako mistrovství České republiky ve sprintrally. Z původně přihlášených 117 posádek se jich postavilo časně ráno na start 1.RZ v Chrobolech 110.Mezi nimi i špičky „české rally“, startující v kategorii vozů WRC, ale i v dalších (např.piloti Josef Pártl, Igor Drotár, Karel Macek, Karel Trněný – loňský vítěz, dále Karel Trojan, Josef Semerád, Josef Peták, Roman Odložílek, Jiří Vlček, jan Dohnal a další), též i zahraniční jezdci (Slovák Igor Drotár a Rakušan Edward Grantner). Jejich závodní vozy si mohli Lheničáci dobře prohlédnout, neboť celkem tříkrát během dne projížděly městečkem z Nebahov (cíle 1., 4. a 7.RZ – Chroboly – Nebahovy) na start lhenické RZ u Čížků kapličky (v 7.46, v 10.33 a ve 13.20 hod.). Nejatraktivnějším místem trati u nás se pro příznivce rally (a nejenom pro ně) opět stala třebanická náves, s rychlým vjezdem na úzký mostík, dále průjezdem kolem rybníčka s následným „esíčkem“ kolem kapličky. Rally byla tentokráte, dle posádek, mimořádně náročná, neboť vydatně pršelo a to již celou noc před závodem a tak trasy byly plné louží, bahna a mnohde i valící se vody a staly se proto nebezpečnými, nevyzpytatelnými. Poslední rychlostní vložka (v pořadí devátá, poslední z Žárovny do Husince) byla pořadateli nakonec zrušena, to z důvodů havárie v šesté „erzetě“ a následného úniku oleje na silnici, který se přes velkou snahu hasičů nepodařilo z vozovky odstranit a dál se stával velice nebezpečným „kluzkým zrcadlem“ (jela se proto jenom 2x a to jako 3. a 6.RZ). A tak rally byla po osmé, lhenické „erzetě“ ukončena. Jako nejhezčí a nejnáročnější byla tentokráte posádkami vybrána „erzeta“ z Chrobol do Nebahov, vedoucí převážně lesem. (Dle nich byla uzounká, klikatá, bahnitá a proto tak náročná.) Loni to u ních vyhrála ta lhenická (Lhenice – Žitná). I přes nepřízeň počasí přilákala rally i tentokráte dosti diváků a to i na našem Lhenicku.